24.5 C
Munich
Neděle, 14 července, 2024

Frenštátští zastupitelé budou jednat o podpoře Ukrajině

Must read

Bod, ve kterém budou reagovat na dění v Ukrajině, mají projednávat ve čtvrtek 24. února na svém zasedání zastupitelé Frenštátu pod Radhoštěm.

Místostarosta Frenštátu pod Radhoštěm Jiří Unruh, iniciátor zařazení tohtoto bodu na program jednání, pro Deník sdělil, že pokud zastupitelé budou souhlasit, město chce na dobu minimálně 30 dnů vyvěsit státní vlajku Ukrajiny a odsoudit invazi ruských vojsk na Ukrajinu.

V textu, který bude zastupitelům předložen, Jiří Unruh mimo jiné uvádí: „S ohledem na to, že jsme prožili dlouhé období okupace ruskými vojsky po roce 1968 a že máme osobní zkušenosti s přítomností vojsk bývalého Sovětského svazu v našem městě, nedá mi to, abych zůstal vůči této situaci nevšímavým.“

Nato Jiří Unruh navazuje návrhem na vyvěšení vlajky Ukrajiny a návrhem prohlášení: „Rada /Zastupitelstvo města Frenštát p. R. důrazně odsuzuje postup Ruské federace, která se dopustila agrese proti svrchovanému státu Ukrajina a vážně ohrozila mír a bezpečnost celé Evropy.“

Jiří Unruh doplňuje, že se jedná o ohrožení nezávislosti, svobody a práv států a národů, které bude mít dopad na každého z nás. „V podobném duchu už aktuálně reagují i jiné samosprávní celky a nejsme a nebudeme v těchto prohlášeních a skutcích sami,“ doplňuje frenštátský místostarosta.

Sourcedenik.cz
- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Latest article