17 C
Munich
Úterý, 23 července, 2024

Město Frenštát pořádá pro občany Ukrajiny informativní setkání.

Must read

Pro občany Ukrajiny, uprchlíky, kteří v současné době pobývají na Frenštátsku a uvažují nebo už se rozhodli zůstat zde déle, spolupořádá město Frenštát pod Radhoštěm setkání. To se uskuteční ve středu 16. března v Domě kultury ve Frenštátě pod Radhoštěm v 9 hodin.

Cílem setkání je předat utečencům potřebné informace týkající se různých typů pomoci od materiální či finanční, přes dlouhodobé bydlení, pracovní nabídky, až kupříkladu po vzdělávání pro jejich děti.

Jana Prášková z odboru sociálních věcí MěÚ Frenštát pod Radhoštěm sdělila, že setkání je určeno pro všechny občany Ukrajiny, kteří pobývají v souvislosti s válkou na Ukrajině ve Frenštátě pod Radhoštěm a obcích Bordovice, Lichnov, Tichá, Trojanovice, Veřovice, a také pro české občany, kteří v současné době poskytují uprchlíkům z Ukrajiny ubytovaní. „Byli bychom moc rádi, kdyby přišli i ti, kteří jsou na Frenštátsku a my o nich prozatím nevíme, ať už přijeli za pomoci svých blízkých a známých nebo sami bez pomoci a rozhodli se nebo uvažují u nás zůstat déle,“ uvedla Jana Prášková.
Setkání se zúčastní a potřebné informace na něm budou předávat pracovníci městského úřadu z odboru sociálních věcí a odboru vnitřních věcí a školství, zástupci Charity Frenštát, Armády spásy, místní pobočky Úřadu práce a možných zaměstnavatelů. Tajemnice frenštátského městského úřadu Radka Krištofová doplnila, že po dobu setkání bude na místě zajištěno i hlídání a program pro děti, takže se jejich rodiče mohou v klidu jednání zúčastnit.
„Informace budou samozřejmě tlumočeny do ukrajinštiny,“ podotkla Radka Krištofová.Informace a pozvánky na toto setkání předalo město i všem obcím ORP Frenštát. Jana Prášková vyzývá každého, kdo má ve své blízkosti nebo ví o někom z občanů Ukrajiny, kteří přišli k nám v souvislosti s válkou a uvažují, že zde zůstanou, aby mu dal vědět o tomto setkání nebo jej rovnou nejlépe přivedl. „Tato schůzka je především o pomoci pro ně samotné,“ uzavřela Jana Prášková.

 

Sourcedenik.cz
- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Latest article