24.5 C
Munich
Neděle, 14 července, 2024

V družině školy ve Frenštátě se kupí baťůžky, pak odjedou do afrického Malawi

Must read

Okolo stovky různých batohů a batůžků je k vidění v současné době na jednom z oddělení školní družiny v Základní škole Záhuní ve Frenštátě pod Radhoštěm. V družině běží Batůžkový projekt.

Dita Hrbáčková, která za akcí stojí, se o projektu dozvěděla náhodou. „O letních prázdninách jsme šla do kostela na benefiční koncert a rozdávali tam letáčky o Batůžkovém projektu. Napadlo mě, jestli by to nešlo zakomponovat do školní družiny, protože chceme učit děti solidaritě, empatii, být milí k spolužákům,“ uvádí Dita Hrbáčková, která ve školní družině pracuje.

Z internetových stránek se dozvěděla o sbírce batůžků pro děti v Africe, oslovila kolegyně v družině, které se pro myšlenku sběru batůžků nadchly, a tak šly do toho.

Za projektem, který běží ve více zemích, stojí organizace Mary´s Meal. „Je to katolicky založená organizace, která má projekt, že dětem, které chodí do školy, dává jedno teplé jídlo denně. Tam, kde tento projekt mají, dávají dětem i aktovky a školní potřeby,“ pokračuje Dita Hrbáčková a ukazuje letáček, na kterém je uvedeno, že do vybavení batůžku patří 3 sešity, pouzdro na tužky, 3 tužky, 3 pera, guma, balení pastelek, ořezávátko, pravítko, kovová lžíce, kostka mýdla, zubní pasta, zubní kartáček, ručník na ruce, malý míček, triko nebo šaty a kraťasy nebo sukně.

Družinářky oslovily rodiče s tím, že jim mohou nosit školní batohy a aktovky, které už nebudou používat. „Něco nám rodiče začali nosit už v září, převážně ale nosili od Vánoc až doteď,“ dodává Dita Hrbáčková s tím, že 76 batůžků je hotových, dalších je 11 rozpracovaných a budou se doplňovat.

„Převážně se jedná o použité batohy, ale některé nám rodiče dovezli i nové,“ podotýká Dita Hrbáčková.

Batůžky z Frenštátu pod Radhoštěm dostanou děti v africkém Malawi. Organizátoři vyšlou auta, která objedou místa, kde se do projektu zapojili, sesbírají je a odvezou. Ditu Hrbáčkovou úspěch akce těší. „Jsem ráda, že většina rodičů i dětí se k tomu postavila takovým pozitivním způsobem,“ uzavírá Dita Hrbáčková.

Sourcedenik.cz
- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Latest article