24.5 C
Munich
Neděle, 14 července, 2024

Beskydy mají novou Pivní stezku. Je na ní 14 pivovarů!

Must read

Pestrou škálu chutí piva, včetně těch ovocných nebo medových, nabízí letos Beskydy.

Turistická oblast propojila turistické trasy, cyklostezky a tipy na výlety se 14 pivovary a minipivovary a vytvořila v součtu 686 kilometrů dlouhou Beskydskou pivní stezku.

„Nabízí 25 tras o délce od čtyř až do 48 kilometrů. Můžete je absolvovat na kole i pěšky a spojit cestování po Beskydech se zážitkovou gastronomií a nahlédnutím do alchymie sládků. Pamatujeme i na ubytování v okolí mnohých pivovarů, aby i cyklisté či motoristé mohli ochutnávat nejrůznější pivní speciály,“ říká Monika Konvičná, ředitelka Destinačního managementu turistické oblasti Beskydy – Valašsko.

Na pivní stezce lidé potkají ráj dřevěných soch, historii kloboučnictví a dům generála Laudona v Novém Jičíně, Žerotínský zámek, malebný Štramberk, unikátní chráněné peřeje v Ostravici, Muzeum Sigmunda Freuda v Příboře, Lišku Bystroušku z Janáčkovy opery na Hukvaldech, cyrilometodějská poutní místa, baziliku ve Frýdku – Místku, zříceniny hradů nebo známé rozhledny i méně známé romantické vyhlídky.

„Nejde nám o to, aby lidé jen putovali mezi pivovary, ale chceme je upozornit na místa a městské památkové zóny v okolí, které stojí za vidění,“ komentuje trasy Beskydské pivní stezky Konvičná.

V samotných pivovarech pak podle ní čekají na návštěvníky příjemné exkurze. Nabízí je dokonce i dobře známý Pivovar Radegast v Nošovicích, jehož tradiční symbol – Boha Radegasta – turisté potkávají na beskydském Radhošti.

Jednotlivých typů piva je v Beskydech, včetně letních speciálů, k ochutnání více než stovka. Mnohé pivovary mají navíc zajímavou historii.

Například Kozlovický minipivovar se může pochlubit folklorní tradicí a stylovým zázemím starého fojtství, jehož hlavní budova má ve svém štítě letopočet 1822. Pivovar Koníček z Vojkovic je zase ověnčený oceněními českých sládků i konzumentů a pyšní se i kreativními názvy svých pivních specialit – Ryzák, Bělouš, Hatatitla apod.

Beskydský pivovárek z Ostravice zase nabízí polotmavý ležák Zbuj, který odkazuje na zbojníka Ondráše, nebo úplnou novinku s názvem Tetřev hlušec. Z prodeje každého tohoto piva jde 1 Kč na podporu ohroženého ptáka a jeho usídlení v Beskydech.

Kdo do Beskyd právě za těmito lákadly vyrazí, může se letos zúčastnit i atraktivní soutěže o nejlahodnější pivo a nejchutnější tradiční pokrm Beskyd.

Svůj hlas dají účastníci soutěže příslušnému pivovaru prostřednictvím webu beskydyportal.cz nebo prostřednictvím QR kódu. Ten najdou účastníci v mapě Beskydská pivní stezka, která je k dostání v informačních centrech Beskyd.

QR kódy mají jednotlivé pivovary i v jídelních a nápojových lístcích, na plakátech apod. Hlasování pro letní sezonu se uzavírá posledního září. Pro hlasující nachystaly pivovary i zajímavé odměny.

- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Latest article