17 C
Munich
Úterý, 23 července, 2024

Družinářky ve Frenštátě jsou s dětmi pořád, vymyslely totiž družinu online

Must read

Družina šťastných dětí. Tak se jmenují webové stránky, které vznikly se záměrem pomoci rodičům a dětem překonat situaci vzniklou kvůli pandemii koronaviru COVID-19.

Za vznikem stránek stojí Dita Hrbáčková, Andrea Tomšejová, Jana Fabíková a Karin Prepslová – družinářky ze školní družiny při Základní škole Záhuní, Frenštát pod Radhoštěm.

Hned v úvodu vzkazují dětem i rodičům: „V žádném případě neberte aktivity zveřejněné na tomto portálu jako povinné! Vše, co zde naleznete, je myšleno jako podpora pro pozitivní myšlení Vás i Vašich dětí. Všechny činnosti jsou dobrovolné!“

Dita Hrbáčková pro Novojičínský deník uvedla, že když přišlo nařízení uzavřít školy, napadlo ji s kolegyněmi, že děti budou mít hodně domácích úkolů a dalších činností.

„Proto jsme chtěly něco vymyslet, aby se děti zabavily, hrály si a odpočinuly si. Mám příbuznou, která říkala, že už to s dětmi nedává, vymýšlet pořád něco, aby se zabavily. A tam je hodně činností, které mohou dělat,“ nastínila Dita Hrbáčková.

Web má několik podstránek. Ve Výzvě pro děti se každý týden objeví dvě rozdílné výzvy a je na dětech jak se jich zhostí. První byla jednoduchá – děti měly vyfotit své domácí mazlíčky a poslat fotku, ve druhé výzvě měly namalovat na papír jedničku a k ní domalovat, co je napadne tak, aby jednička byla součástí malůvky.

Dita Hrbáčková jim předvedla, jak se dá s pomocí jedničky nakreslit třeba žirafa.

Pod záložkou Náměty děti najdou možnosti, jak doma trávit zábavně volný čas třeba výrobou bublifuku, pečením nebo domácím kadeřnictvím. Je tady také záložka Čteme dětem. V ní najdou děti videa, ve kterých Andrea Tomšejová čte každý den dětem jednu kapitolu pohádky. Momentálně je to z knížky Jasmínka a Teodor už znají odpovědi od Beatriz Mazurové.

„Zapojily jsme se všechny čtyři. Každá má nějaké příspěvky – Jana Fabíková dělá náměty, co se dá dělat s dětmi doma a Karin Prepslová bude dávat různá cvičení a fyzické činnosti, které mohou děti dávat doma.

Podle Dity Hrbáčkové o webu Družina šťastných dětí vědí všichni rodiče žáků 1. až 4. tříd, kterým informaci poslala e-mailem hospodářka školy Blanka Chalupová.

Na webu je také záložka zpětná vazba, kde je možno vidět, jak děti na první dvě výzvy reagovaly. „Nato, že to funguje asi týden, je odezev dost,“ poznamenala Dita Hrbáčková.

Sourcedenik.cz
- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Latest article