17 C
Munich
Úterý, 23 července, 2024

Frenštátská destilérka Fleret vyrábí místo alkoholu dezinfekci

Must read

Má stosedmdesátiletou tradici ve výrobě vysoce kvalitních destilátů a likérů. Ve středu 22. dubna začala vyrábět dezinfekční prostředek na bázi alkoholu. Řeč je o frenštátské destilérce Fleret.

Tak jako v některých jiných firmách, i v destilérce Fleret se ihned po zavedení vládních opatření proti šíření koronaviru začali zabývat otázkou, jak by mohli přispět k úsilí většiny lidí tento zákeřný vir porazit.

Obchodní ředitel společnosti Fleret Tomáš Novák uvedl, že již na počátku pandemie bylo jasné, že velmi špatná situace panuje v segmentu dezinfekčních prostředků. „My disponujeme některými základními složkami, které jsou nezbytné při jejich výrobě a stejně tak máme k dispozici zařízení a technologie, které se dají pro jejich výrobu použít,“ uvedl Tomáš Novák a dodal, že destilérka proto zahájila před několika týdny proces, který vedl k získání veškerých povolení nutných k výrobě dezinfekčního prostředku na ruce.

V téměř rekordní době, ve čtyřech týdnech, destilérka Fleret zajistila povolení od Ministerstva financí, Ministerstva zemědělství, Ministerstva zdravotnictví a České inspekce životního prostředí.

„Společnost by touto cestou ráda poděkovala všem ze státní správy, kteří vznik tohoto projektu podpořili a výrazně tak přispěli k rychlému získání všech potřebných dokumentů. Klíčová byla rychlá spolupráce s pracovníky čtyř ministerstev, celní správy, ale také našich interních zaměstnanců. Těm bych chtěl vyjádřit speciální dík. Věřím, že přepisujeme dějiny a historii Valašska,“ poznamenal Tomáš Novák s tím, že firma nyní navazuje procesem na výrobu dezinfekce.

„Osobně si myslím, že místo alkoholu v této těžké době daleko více potřebují občané České republiky právě dezinfekční prostředky, proto jsme se rozhodli, že veškerý velejemný líh, který máme na skladě, použijeme místo na výrobu alkoholických nápojů právě na výrobu toho nejpotřebnějšího, tedy dezinfekčního prostředku na ruce. Věříme, že může na rozdíl od alkoholu, zachránit někomu i život,“ podotkl obchodní ředitel společnosti Fleret.

Výrobek o obsahu 500 mililitrů je ve skleněné láhvi s rozprašovačem pro snadnější a přesnější aplikaci prostředku. Destilérka Fleret maximálně využila vlastních skladových zásob lahví, uzávěrů či kartonů aby rychle reagovala na situaci v České republice. Podle Tomáše Nováka navzdory tržní situaci, kdy je velmi těžké některé vstupní suroviny pořídit a jejich současné stoupající cenové nabídce.

Vyrobený dezinfekční prostředek je roztok s virucidními účinky na alkoholovém základu s přidaným podílem peroxidu, glycerolu a hruškového aroma. Firma plánuje vyrobit 50 tisíc kusů lahví. Z toho 7 tisíc kusů destilérka Fleret daruje nejpotřebnějším, například městu Frenštát pod Radhoštěm, městu Příbram, hospici Most k Domovu, nemocnici v Žacléři a dalším.

Zisk z toho co prodá, destilérka použije na udržení pracovních míst tak, aby nemusela zaměstnance posílat na úřady práce. „Momentálně se jako destilérka potýkáme s polovičním výpadkem výroby, protože přesně tento poměr odebíral segment gastro zařízení, který je momentálně z důvodu opatření rozhodnutí vlády uzavřen. V případě, že se nám opět podaří získat na trhu nedostatkové suroviny nutné k výrobě dalších šarží, jsme připraveni ve výrobě dezinfekce pokračovat. Věříme, že naše, byť malá pomoc, přispěje a pomůže k poražení tohoto zákeřného nepřítele,“ uzavřel Tomáš Novák.

 

Sourcedenik.cz
- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Latest article