25.8 C
Munich
Neděle, 14 července, 2024

Frenštátský Siemens opět pomáhá neziskovkám

Must read

I v současné složité době nabízí frenštátský závod Siemens finanční pomoc neziskovým organizacím. Sto tisíc korun nabízí frenštátský výrobce elektromotorů dvakrát do roka jako pomoc neziskovým a příspěvkovým organizacím ve Frenštátě pod Radhoštěm a jeho okolí.

Ty mohou letos prostřednictvím Siemens Fondu pomoci žádat o příspěvek na vybraný projekt do 15. listopadu. Návod k podání žádosti najdou na webových stránkách siemens.cz.

Na jaře tento velkovýrobce nízkonapěťových elektromotorů věnoval 50 tisíc korun Kontu Bariéry, které je využilo na zajištění neurorehabilitační a fyzioterapeutické péče a dalších kompenzačních pomůcek Evě Babincové, která trpí roztroušenou sklerózou a dalších 50 tisíc korun putovalo na rekonstrukci koupelny v Domě pokojného stáří ve Valašské Bystřici

Roman Valný, ředitel frenštátského Siemensu upřesnil, že místním neziskovým a příspěvkovým organizacím prostřednictvím Siemens Fondu pomoci rozdali již 1,3 milionu korun.

„Pomáhají ale i samotní zaměstnanci. Například na jaře darovali osmdesát tisíc korun Diakonii ČCE ve Valašském Meziříčí na pomoc chráněné dílny, které po první vlně koronaviru hrozilo zavření,“ dodal Roman Valný.

Sourcedenik.cz
- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Latest article