17 C
Munich
Úterý, 23 července, 2024

Loučení s Karlem Lopraisem. Dakarskou Tatru ozdobily další podpisy.

Must read

Dvě „dakarské“ Tatry troubily na konci smutečního obřadu při rozloučení s šestinásobným vítězem Rallye Paříž-Dakar. Po dobu obřadu stály proslulá Puma i závodní speciál, v němž Karel Loprais absolvoval africkou rallye v letech 1990 a 1992, na parkovišti u hřbitova.
Kromě obdivovatelů se kolem starší Tatry shromáždili také někteří bývalí spolujezdci Karla Lopraise. Mezi nimi byli také Ota Meřínský a Bedřich Sklenovský, kteří na „dakarský“ speciál zvěčnili své podpisy a přidali datum.
Majitel Tatry Milan Horka řekl, že vždy když někam přijede, a ví, že jsou tam jezdci, kteří ještě absolvovali rallye v Africe, snaží se je odchytnout.
„Tyto dva, Otu Meřínského a Bedřicha Sklenovského jsem ještě neměl,“ zadíval se na plochu auta ozdobenou podpisy Milan Horka, provozovatel muzea v Dobříči u Prahy, kde je kromě zmíněné Tatry také největší sbírka nákladních vozidel Tatra 111. „Konkrétně jich tam je jedenáct,“ poznamenal.

Tatru, která v sobotu přejela od hřbitova také na frenštátské náměstí, kde byla akce Pozdravy do nebe pro Karla Lopraise, získal právě od dakarské legendy.

„Byla celá rozebraná, dali jsme ji dohromady a jezdíme s ní hlavně po různých předváděčkách,“ dodal Milan Horka s tím, že v roce 2016 s tímto speciálem s číslem 502 jeli i s Karlem Lopraisem historickou jízdu k 30. výročí první účasti Karla Lopraise s Tatrou na Dakaru.

Sourcedenik.cz
- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Latest article