22.8 C
Munich
Úterý, 23 července, 2024

Prázdniny. Knihovna ve Frenštátě láká na „kešky“. Hledají se knihy.

Must read

Městská knihovna ve Frenštátě pod Radhoštěm připravila na léto novou geolokační hru s názvem Na stopě. Po Frenštátě a okolí knihovna ukryje několik krásných nových knih pro děti i dospělé a kniha pak zůstává šťastnému nálezci.
Hra je určena nejen pro čtenáře knihovny, ale pro všechny, co mají rádi dobrodružství a adrenalin. „Na facebookových stránkách knihovny budeme postupně uveřejňovat GPS lokaci místa, kde je kniha ukrytá.

Kdo se na toto místo vydá a knihu najde jako první, může si ji nechat. A pokud nám úspěšní hledači pošlou i fotku z místa nálezu označenou hashtagem #kniznipatracka21 a @knihovnafren, zařadíme je do slosování o další cenu,“ upřesnila Pavlína Martiňáková, vedoucí Městské knihovny Frenštát pod Radhoštěm.

Stopy k prvnímu místu se odkryjí v neděli
První místo bude zveřejněno v neděli 4. 7. 2021 a pak každou další neděli, a to až do konce prázdnin. Knihovna jako úkryty pro knihy vytipovala zajímavá místa jak ve Frenštátě pod Radhoštěm, tak i v jeho okolí.

„Hledači musí počítat s umístěním knih i v katastru obcí, se kterými v rámci knihovnických služeb spolupracujeme. Hledat se bude například v Trojanovicích, Tiché, Bordovicích nebo Veřovicích,“ doplnila Pavlína Martináková. Knihy budou uložené na veřejných místech. Ta budou ve většině případů  dostupná i na kole nebo s kočárkem. Kniha bude vždy pečlivě zabalena a označena štítkem s logem, pravidly hry a bude možné ji objevit prohledáváním okolí. Rýče a lopaty nebudou zapotřebí.
Do konečného slosování o ceny se mohou zapojit i ti, kteří zrovna knížku neobjeví. „Pokud hledači přijdou pozdě a kniha už bude pryč, mohou také poslat fotografii a označit ji #kniznipatracka21 a @knihovnafren. Losování o ceny pak proběhne v průběhu září po nalezení poslední knihy. Soutěžíme o krásnou knihu Cesta z těsta od Petry Burianové a balíček propagačních předmětů našeho města,“ uzavřela vedoucí knihovny.

Sourcedeník.cz
- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Latest article