17 C
Munich
Úterý, 23 července, 2024

Stezka ve Frýdlantu nabídne i pozorování oblohy z houpacích sítí

Must read

Lesní stezku pod názvem Vyhlídka připravuje Frýdlant nad Ostravicí. Povede na lesním pozemku nad budovou horské služby na Pstružovské ulici. Procházku po ní zpestří houpací sítě ke sledování oblohy i netradiční vyhlídky v podobě ptačích hnízd, z nichž bude možné pozorovat na kmenech okolních stromů dřevěné modely ptáků.

„Mezi navrženými cestami vzniknou tři spojnice, které vytvoří vycházkový okruh. Podél stezky umístíme vzdělávací a odpočinkové prvky, jako jsou lavičky, tematické informační, naučné a zábavní panely zaměřené na přírodu Beskyd, včetně lanového stanoviště lesní obratnosti či zastřešená posezení,“ popisuje místostarosta města David Pavliska.

Na jedné z mýtin v severní části okruhu bude například informační tabule s typy mraků, které také budou moci návštěvníci sledovat z exteriérových houpacích sítí. Zastavení ponesou názvy například Co tu leze, Co tu létá, Houby a houbičky. Jejich grafické zpracování plánuje město vytvořit společně s dětmi ze škol a školek a s místními akčními skupinami.

„Nebude chybět ani přírodní altán k venkovní výuce, který využijí děti z blízkých mateřských a základních škol. Povrch trasy jsme navrhli z válcovitého štěrku lemovaného odkorněnými kulatinami, aby se zachoval přírodní ráz lokality,“ zmíní Pavliska.

Dodává, že pro aktivní návštěvníky město postaví poblíž stezky venkovní posilovnu s řadou posilovacích a protahovacích komponentů a přibude i workoutová sestava z akátového dřeva. Investice přijde zhruba na čtyři miliony korun. Lesní stezka by měla být hotová v roce 2020.

 

Sourceidnes.cz
- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Latest article