18 C
Munich
Středa, 24 července, 2024

V pátek začne jezdit lanovka na Horečky ve Frenštátě

Must read

Poprvé v letošní turistické sezoně se rozjede pro veřejnost lanová dráha v areálu skokanských můstků Jiřího Rašky na Horečkách ve Frenštátě pod Radhoštěm. Stane se tak v pátek 3. července v 18 hodin.

Lanovka ten den bude v provozu do 19.30 hodin. Tisková mluvčí Frenštátu pod Radhoštěm Iva Vašendová upřesnila, že lanová dráha bude jezdit od července do září vždy o sobotách, nedělích a státních svátcích, v červenci zpravidla v sobotu od 9 do 20.30 hodin a v neděli od 9 do 18 hodin a navíc při konání kulturních akcí Frenštátského kulturního léta 2020.

Starosta Frenštátu pod Radhoštěm Miroslav Halatin připomněl, že město Frenštát pod Radhoštěm a obec Trojanovice podpořili provoz lanovky pro veřejnost v roce 2020 poskytnutím individuální dotace z Fondu Horečky. „Letos vzhledem k epidemii Covid 19 začíná lanovka jezdit pro veřejnost později a provozní doba je oproti předchozím letům zkrácena na tři měsíce a pouze o víkendech. Přesto jsme považovali za vhodné, aby alespoň v omezeném režimu fungovala. Oblast Horeček je jedním z místních turisticky vyhledávaných cílů jak občany, tak návštěvníky města. Její provoz rozšíří nabídku služeb a podpoří návštěvnost a cestovní ruch v této lokalitě,“ uvedl Miroslav Halatin.

Majitelem lanové dráhy na Horečkách je Tělovýchovná jednota Frenštát pod Radhoštěm. Lanovka prioritně slouží skokanům pro jejich činnost, především v době tréninků a závodů. Pro veřejnost byla znovuotevřena po rozsáhlé rekonstrukci v roce 2016. V loňské turistické sezóně přepravila 8 299 návštěvníků z řad veřejnosti.

Sourcedenik.cz
- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Latest article