17 C
Munich
Úterý, 23 července, 2024

Tak to je úspěch! Děti z Novojičínska ilustrovaly knihu autorky Harryho Pottera.

Must read

Jedenáct dětí z Novojičínska se může pyšnit tím, že jejich kresby se objevily jako ilustrace nové knihy J. K. Rowlingové, známé hlavně jako autorky příběhů Harryho Pottera. Jsou mezi nimi také Arwen Gaia Hubálková a Štěpán Ondřejka z Frenštátu pod Radhoštěm.

Arwen, která se učí prvním rokem na osmiletém gymnáziu, pro Deník uvedla, že jim řekla učitelka výtvarné výchovy o soutěži, kterou vyhlásilo knižní nakladatelství Albatros. To vydávalo postupně na webových stránkách všech 64 kapitol knihy s názvem Ikabog a chtělo, aby si čtenáři vybrali nějaký motiv a nakreslili k němu ilustraci.

Štěpán, jenž navštěvuje druhý ročník, doplnil, že knihu četli v rámci výtvarné výchovy. „Vždycky jsme měli nějaká témata, na která jsme měli něco nakreslit. Třeba, jak vypadá král, já jsem nakreslil, jak vypadá domek Hrdličků,“ řekl Štěpán a dodal, že na frenštátském gymnáziu se do soutěže zapojily děti ze tří tříd. „Mluvilo se něco o tom, že se do soutěže zapojilo celkově okolo pěti set lidí,“ poznamenal.

Velká radost
Arwen se o svém úspěchu dozvěděla od tatínka Tomáše. „Zrovna jsem šila na šicím stroji, když za mnou taťka přišel a řekl mi to,“ sdělila s úsměvem. Otec ji doplnil, že informace o tom, že obrázek bude v knize, přišla mailem a dodal, že soutěže se zúčastnila i starší dcera, která navštěvuje na frenštátském gymnáziu tercii. Její obrázek ale porota nevybrala.

Z úspěchu měli oba mladí ilustrátoři velkou radost, i když kvůli opatřením spojeným s pandemií covid-19 se o ni neměly pořádně s kým podělit. Nedlouho nato dostali oba balík, ve kterém byla nejen kniha J. K. Rowlingové, ale mnoho dalších knížek z nakladatelství Albatros.

Arwen nakonec přiznala, že knížku nedočetla, protože ji nějak moc nebavila. Štěpán ještě dodal, že mají docela akční paní učitelku, která si hodně všímá a hned jim všechno řekne, takže nevylučuje, že ještě něco malovat budou. Jinak hraje na bicí, zpívá a tančí, Arwen se věnuje hře na housle, zpěvu a baletu.

Je to déle než deset let, co slavná autorka Harryho Pottera J. K Rowlingová napsala pohádky, které nyní vyšly jako knížka s názvem Ikabog. Pohádky napsala hlavně pro své děti, ale situace s šířením koronaviru covid-19 ji přiměla k tomu, že se je rozhodla vydat oficiálně. Jejím přáním bylo, aby ilustrace do knížky pořídily děti té země, kde knížka vyjde. Knížka v českém překladu s 34 vítěznými ilustracemi vyšla 23. listopadu 2020. Všichni výherci kromě uveřejnění ilustrace v knížce dostali knižní odměny v hodnotě 4 tisíc korun.

Z Novojičínska jsou v knížce ilustrace jedenácti dětí z Frenštátu pod Radhoštěm, Trojanovic a Kopřivnice. Je to nejvíce autorů ze všech okresů v České republice. Zastoupení jsou také mladí ilustrátoři například z Prahy, Českých Budějovic, Uherského Hradiště nebo Frýdlantu nad Ostravicí.

Sourcedenik.cz
- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Latest article