25.8 C
Munich
Neděle, 14 července, 2024

Patnáctiletý cyklista se vážně zranil v Beskydech. Spadl v bikeparku

Must read

Krátce po začátku sjezdu v bikeparku Bílá ve středu po poledni patnáctiletý cyklista spadl a velice vážně se zranil. Musel pro něj přiletět vrtulník.

Nehoda byla Horské službě Beskydy nahlášena jako ohrožující život s tím, že chlapec po pádu nedýchá. „Po příjezdu na místo jsme zjistili, že hoch se již probral, nicméně jeho další zranění byla velice vážná. Měli jsme podezření na vnitřní zranění v oblasti břicha a na poranění páteře. Cyklista měl i další méně závažná zranění. Vzhledem k tomu k nehodě kromě nás zamířil i sanitní vůz a vrtulník z Ostravy,“ uvedl k výjezdu Pavel Masopust, zasahující člen Horské služby Beskydy.

Po příletu byl přímo na místo vysazen lékař Letecké záchranné služby. „Vyšetřil pacienta, podal mu tišící léky na bolest a rozhodl o okamžitém transportu k dalšímu ošetření. Pozemní transport ale vzhledem k povaze poranění vyloučil. Připravili jsme proto chlapce k vytažení v podvěsu, posádka vrtulníku jej vyzvedla a po přistání na nedalekém parkovišti chlapce přeložila a odletěla s ním do Fakultní nemocnice v Ostravě,“ doplnil Pavel Masopust.

„Po pádu byl chlapec dle svědků v bezvědomí, porucha vědomí přetrvávala ještě v době příjezdu záchranářů. Zasahující lékař LZS u dítěte zjistil vícečetná poranění v oblasti hlavy a končetin, vyslovil také podezření na poranění páteře. Stav pacienta se jevil jako vážný. Byl zajištěn krčním límcem, pomocí scoop rámu přeložen na vakuovou matraci. Týmy ZZS také zahájily podávání léků,“ doplnil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

POZOR! BESKYDY JSOU PŘEPLNĚNÉ CYKLISTY

Během pokračujících letních prázdnin jsou veškeré trasy pro milovníky horské cyklistiky v Beskydech doslova přeplněné. „Problém bývá, když se na značně náročný terén pro znalce pustí někdo mladý a nezkušený. Zvláště sjezdy bývají pro méně zkušené cyklisty velice obtížné a riskantní. Na místě je proto dodržování všech pravidel horského cyklisty,“ důrazně varoval Radan Jaškovský, náčelník Horské služby Beskydy. Připomněl, že Desatero najdou návštěvníci pohoří na webových stránkách HS www.hscr.cz.

Sourcedenik.cz
- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Latest article