17 C
Munich
Úterý, 23 července, 2024

Aquapark ve Frenštátě má za sebou hodně těžkou sezonu

Must read

Byla to jedna z nejtěžších sezón, které jsme od prvního otevření aquaparku v roce 2001 zažili. Tak komentoval devatenáctou sezonu Aquaparku Frenštát Jiří Štefek, vedoucí organizační složky Správa městských sportovních zařízení.

Frenštátský aquapark letos nabízel návštěvníkům vodní radovánky i přes různá covidová omezení a celkovou nepřízeň počasí od 8. června do 4. září. Navštívilo ho 28 298 lidí.

„Bylo velmi obtížné vidět poloprázdné koupaliště, frontu čekajících návštěvníků, zvláště pak rodiny s malými nešťastnými plačícími dětmi, a muset jim vysvětlovat, že je opravdu nemůžeme pustit dovnitř, protože to hygienická opatření neumožňují,“ přiblížil situaci Jiří Štefek.

I přes uvedené problémy si mnoho návštěvníků užilo koupání ve dvou bazénech, houpací vodní jeskyni, skluzavku a tobogán. Často bylo obsazeno beach volejbalové hřiště i stoly na ping pong a nejmenší děti si hrály na pískovišti se skluzavkou. Jiří Štefek doplnil, že nejvíce lidí v jednom dni přišlo 5. července, kdy bylo přesně 1 595 návštěvníků.

„Koupací sezona skončila, pro nás začíná období údržby a oprav. Letos se bude týkat oběhového čerpadla na úpravu vody atrakcí a přetěsnění skluzavky a tobogánu,“ dodal Jiří Štefek s tím, že náklady na tyto dvě opravy by měly dosáhnout výše 100 tisíc korun. Průběžně bude probíhat běžná údržba a zazimování aquaparku.

Frenštátský aquapark poprvé otevřel své brány návštěvníkům 18. srpna 2001. V příštím roce tedy oslaví 20. výročí svého fungování.

 

Sourcedenik.cz
- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Latest article