22.8 C
Munich
Úterý, 23 července, 2024

Kamiony jezdí Rožnovem dále, na odložení opravy město nepřistoupilo

Must read

Přes opravovaný úsek na nábřeží Dukelských hrdinů v Rožnově pod Radhoštěm nadále jezdí kamiony a těžké nákladní vozy, které odsud měly od 1. září zmizet. Slíbilo to Ředitelství silnic a dálnic, jež je investorem stavby a mělo pro ně zajistit objízdnou trasu, čímž by se dopravě v Rožnově výrazně ulevilo.

Zmíněná silnice je totiž hlavním tahem městem ve směru od Valašského Meziříčí a důležitou spojnicí na Slovensko.

Jenže poslední srpnový den dorazil na město dokument, v němž silničáři svůj původní slib odvolali.

„Z důvodu nesouhlasu správců komunikací a orgánů státní správy se nepodařilo získat povolení pro použití navrhovaných objízdných tras,“ uvedl v dopise Václav Chajdrna, inženýr přípravy staveb zlínské pobočky ŘSD.

Zmíněné trasy počítaly se čtyřmi možnostmi objížďky: přes Valašské Meziříčí a Hodslavice směrem na Frenštát pod Radhoštěm, druhá by vedla přímo ze čtyřproudovky na Hranice, třetí po této silnici až do Frýdku-Místku a přes Bílou na Slovensko a poslední přes Meziříčí, Vsetín a Velké Karlovice také až za hranice.

Jenže obce, přes něž měla objížďka vést, či vlastníci silnic se postavili proti. Silničáři dali městu na výběr: buď pokračovat v dosavadním režimu, tedy včetně kamionů, nebo stavbu odložit na příští rok.

„Odložení pro nás nebyla reálná varianta, proto jsme se dohodli na tom, že kamiony pojedou městem i nadále,“ uvedl starosta Radim Holiš.

Rožnov ale zároveň získal příslib, že práce se zkrátí o dva týdny a budou hotové už na konci října. V dopravní špičce navíc pomůžou regulovčíci, objeví se v lokalitě u hotelu Eroplán ve druhé polovině září a v říjnu.

„Kromě toho zhruba v polovině září bude hotov první úsek u knihovny, takže se spustí provoz v ulicích Bezručova a Letenská, což dopravě velmi pomůže,“ naznačil Holiš.

 

 

Sourceidnes.cz
- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Latest article