18 C
Munich
Úterý, 23 července, 2024

Kam na výlet? Beskydy nikdy nezklamou. Vyrazte na Horečky za přírodou i zvířátky.

Must read

Přestože prázdniny už skončily, najde se určitě příležitost navštívit Beskydy. Výchozím bodem našeho výletu byly Rekovice se svým lesním hotelem a restaurací. Nedaleké Horečky jsou známy skokanskými můstky. Děkujeme Evě Raidové za tip na výlet.

Teprve zde – s výhledem na Frenštát pod Radhoštěm – si člověk uvědomí, jakou odvahu mají skokani na lyžích.

Na Horečkách stojí krásná Zvonička – strážkyně Beskyd. A následuje naučná stezka Beskydské nebe. Pokračovali jsme až na ranč a do ZOO parku. Obzvlášť dětem se zde velmi líbilo. Naučná stezka v sobě zahrnuje expozici siluet dravců pod zastřešením pódia amfiteátru, dřevěnou lávku nad roklí potoka Vlčáku s expozicí Život v korunách stromů a dalších šest zastavení v rámci celé lokality Horeček.

U Zvoničky Strážkyně Beskyd nově vznikl „Bosý chodníček“, rekonstrukcí prošla Mařenčina studánka i Památník Břetislava Bartoše. Po trase naučné stezky je instalováno celkem 8 hlavních informačních panelů seznamujících návštěvníky jak s historií, tak se současným děním na Horečkách. Dalších 6 panelů se nachází na dřevěné lávce za budovou amfiteátru jako součást expozice „Život v korunách stromů“.

Asi nejatraktivnější částí celé naučné stezky je 85 metrů dlouhý vzdušný chodník, který ve tvaru podkovy začíná i končí přímo za pódiem amfiteátru. Na této 1,8 metrů široké lávce se nachází 6 zastavení, kde se lidé seznámí s životem obyvatel korun stromů. Naučná stezka Beskydské nebe je přístupná celoročně až na lávku nad roklí potoka Vlčáku s expozicí Život v korunách stromů. Ta funguje sezonně od dubna do konce října.

Navštivte také Zoopark Horečky ranč ve Frenštátě pod Radhoštěm a poznejte zvířata zblízka! Otevřeno je denně 10-18 hodin. Adresa: Lichnov 500

V zoo parku Horečky ranči jsou dva hladící koutky – s morčaty a králíčky – krmení a hlazení povoleno.

Sourcedenik.cz
- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Latest article