18 C
Munich
Úterý, 23 července, 2024

Stanování v podhůří Beskyd? Autokemp ve Frenštátě patří k nejoblíbenějším

Must read

Autokemp Frenštát pod Radhoštěm je asi nejvyhledávanějším kempem na Novojičínsku. Také na jeho návštěvnosti se mírně podepsalo špatné červencové počasí a zřejmě i pandemie koronaviru Covid-19.  

Frenštátský autokemp leží na okraji města, podél něj teče řeka Lomná. Vcházím do recepce a po domluvě se vydávám na obhlídku kempu, kterým je protkaná síť cestiček dopravního hřiště. To využíváno zejména během školního roku, ale jak vidno, vyhovuje i malým turistům s odrážedly.

Postupně míjím desítky stanů a několik karavanů až se ocitám téměř na konci kempu, kde je ohniště, jeden z asi pěti krbů na grilování a zelená plocha. O chvíli později si čtu vzkaz, že právě na ní se bude promítat letní kino.

Vracím se kolem dvou velkých budov a s překvapením zjišťuji, že u jedné je automat na kávu. Neodolám. S kelímkem v ruce se po chvíli vydávám mezi chaty, z nichž většina leží ve stínu vytvořeném korunami stromů. Chatky, jak se později dozvídám, jsou plně vybavené, s kuchyňkami i sociálkami. Dopíjím kávu a vracím okolo malého pódia, stánku s občerstvením a s krytým posezením do recepce.

Eva Šebestová mi sděluje, že chatky bývají plné po celé prázdniny. Celkově je prý ale návštěvnost o trochu horší než jindy. „Možná na to mělo vliv počasí a určitě i koronavir,“ poznamenává Eva Šebestová.

V kempu je k dispozici 80 lůžek bez přistýlek, kapacita stanů je čtyřicet až padesát a čtyři karavanová místa. „Je tady také kuchyňka, společenská místnost, prádelna, sociálky,“ pokračuje ve výčtu Eva Šebestová a dodává, že návštěvníci jezdí hlavně z celé České republiky a Slovenska, občas se objeví také Poláci. Vedle kempu mají restauraci, kousek dál aquapark, navštěvují Pustevny a další okolí.

Loni se v kempu konaly koncerty a další akce, a také již několik let promítá každý prázdninový čtvrtek Minibiják Špalek. „Letos nebylo nic, zrušené jsou i tradiční Gulášové slavnosti, jenom v srpnu je ten Špalek,“ uzavírá Eva Šebestová.

Odcházím, ale ve čtvrtek večer se vracím. Na vstupní brance visí cedule s nápisem Obsazeno. Já ale nejdu kvůli ubytování. Mířím na konec kempu. Tam už si několik lidí opéká buřty na ohništi, kousek dál jsou naskládané lavice, které už jsou z poloviny obsazené. Někdo si přinesl vlastní židli. Usedám akorát včas, na plátně se objevují první postavy filmu Vlastníci.

Sourcedenik.cz
- Advertisement -spot_img

More articles

- Advertisement -spot_img

Latest article